top of page

Mój kwiat listopada Ranunculus

Do tej pory jaskier (łac. Ranunculus) kojarzył mi się z wiosną, ale ostatnio odkryłam go, jako kwiat doskonały do kompozycji jesiennych i zimowych. Jaskier ma kulisty kwiatostan i jest dostępny w różnych barwach. Dzięki temu dość łatwo jest go wkomponować w oryginalne i charakteryzujące się swoistą świeżością kompozycje i bukiety.

Aby Ranunkulus pozostał piękny przez, długi czas wymaga kilku zabiegów.

1. Oczyszczanie Jaskier ma miękka łodygę i delikatne liście. Łodygę należy oczyścić z liści, aby uniknąć ich gnicia w wodzie, co przyspiesza więdnięcie kwiatu.

2. Woda Aby uniknąć gnicia łodygi, nalej do wazonu niewielką ilość wody. Aby kwiaty były piękne i pełne życia, dosyp do wody odżywkę do kwiatów. Wodę zmieniaj codziennie. 3. Podcięcie łodyg Każdorazowo przed włożeniem kwiatów do świeżej wody podetnij łodygi. Pamiętaj tylko żeby ich nie zmiażdżyć, dlatego używaj do tego zabiegu ostrego nożyka.

4. Drutowanie Aby łatwiej eksponować jaskry w bukietach i kompozycjach można je zadrutować czyli umieścić cięty drut florystyczny wewnątrz łodygi. Ten zabieg wzmocni łodygę i pozwoli ją delikatnie wyginać.

Jak widać Ranunculus jest wymagającym kwiatem ale swoim urokiem pięknie podziękuję Ci za Twoją troskę.

Zdjęcie Fleur Creatif Magazine. Zainspiruj sie.

Witaj na blogu
Najnowsze posty
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page