Jak zrobić wianek Bożonarodzeniowy

November 25, 2015

Wianki stały się bardzo modną dekoracją w zasadzie o każdej porze roku. Szczególnie kochamy je w okresie Bożego Narodzenia. Dzisiaj kilka porad jak zrobić sobie swój wyjątkowy wianek.

Sekret dekoracji tkwi w symetrii i proporcji. Wieniec nie ma poczatku ani końca i jest idealnie symetryczny, musimy więc uważać aby dekoracja go nie zniekształciła.
Najczęściej dekoryjemy wianek na 1/3 jego powieżchni (u góry lub na dole) lub rozkładając elementy dekoracyjne równomiernie na całej jego powieżchni.
Można rownież udekorować bok wieńca z prawej lub z lewej strony, należy jednak pamiętać aby dekoracja ta była delikatna i lekka aby nie "przeciążać" wianka na boki.

Klasyczne wianki bożonarodzeniowe wykonujemy na drucianej obręczy, styropianowym ringu lub słomianym podkładzie. Obkładamy bazę zielonymi gałazkami (jodły, tuji, cyprysa, jałowca, świerku) mocując je za pomocą cienkiego drucika. Dekorujemy je szyszkami, cynamonem, anyżem, suszonymi owocami, bombkami (dekorację przyklejamy klejem na gorąco) i piękną kokardą.

 

W wersjach bardziej nowoczesnych gałązki można zastąpić np. dzianinowym szalikiem lub wstążką jutową a susz drewnianymi lub filcowymi ozdobami.
 

Uwalniajcie więc swoją kreatywność i do działa :)
 

Pozdrawiam

Kasia

 


 

 

 

Please reload

Witaj na blogu
Najnowsze posty
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Katarzyna Malec "Gardenia"

30-617 Kraków, ul. Wyżynna 22

tel. +48 795 158 195

email pracowniagardenia@gmail.com

Godziny otwarcia:
Ze względu na częstą pracę poza pracownią, zapraszamy tylko na umówione spotkania.

Współpracują z nami
Life is elsewher
W stronę słońca
Abc ślubu
:awendowe Termy