top of page

Jak zrobić wianek Bożonarodzeniowy

Wianki stały się bardzo modną dekoracją w zasadzie o każdej porze roku. Szczególnie kochamy je w okresie Bożego Narodzenia. Dzisiaj kilka porad jak zrobić sobie swój wyjątkowy wianek.

Sekret dekoracji tkwi w symetrii i proporcji. Wieniec nie ma poczatku ani końca i jest idealnie symetryczny, musimy więc uważać aby dekoracja go nie zniekształciła. Najczęściej dekoryjemy wianek na 1/3 jego powieżchni (u góry lub na dole) lub rozkładając elementy dekoracyjne równomiernie na całej jego powieżchni. Można rownież udekorować bok wieńca z prawej lub z lewej strony, należy jednak pamiętać aby dekoracja ta była delikatna i lekka aby nie "przeciążać" wianka na boki. Klasyczne wianki bożonarodzeniowe wykonujemy na drucianej obręczy, styropianowym ringu lub słomianym podkładzie. Obkładamy bazę zielonymi gałazkami (jodły, tuji, cyprysa, jałowca, świerku) mocując je za pomocą cienkiego drucika. Dekorujemy je szyszkami, cynamonem, anyżem, suszonymi owocami, bombkami (dekorację przyklejamy klejem na gorąco) i piękną kokardą.

W wersjach bardziej nowoczesnych gałązki można zastąpić np. dzianinowym szalikiem lub wstążką jutową a susz drewnianymi lub filcowymi ozdobami.

Uwalniajcie więc swoją kreatywność i do działa :)

Pozdrawiam

Kasia

Witaj na blogu
Najnowsze posty