top of page

Bezpłatna lekcja florystyki - tajemnica bukietów ślubnych czyli technika drutowania

Technika drutowania jest stosowana w celu wzmocnienia łodyg i nadania roślinom pożądanego kształtu – zadrutowana łodyga nie pęka tak łatwo przy jej delikatnym wyginaniu a po wygięciu zostaje ona w tej pozycji, co sprawdza się przy kompozycjach formalno-linearnych gdzie eksponujemy przede wszystkim kształty i linie.

Drutowanie stosujemy również w celu wydłużenia łodyg, np. w ślubnych bukietach kaskadowych.

Kolejnym zastosowaniem tej techniki jest zastąpienie drutem całej łodygi. Ten sposób wykorzystywany jest bardzo często w bukietach ślubnych. Zastąpienie łodyg cienkim drutem pozwala nam na ułożenie bukietu z wielu kwiatów, który równocześnie będzie lekki i wygodny do trzymania w dłoni. Jeśli bukiet przygotujemy ze świeżych kwiatów i będziemy przechowywać go w chłodnym miejscu, nie musimy się bać, że kwiaty zwiędną. Oczywiście kwiaty bez łodyg nie są takie trwałe jak te z łodygami i dostępem do wody, ale przez te najważniejsze kilkanaście godzin będą cieszyć oczy swoją urodą.

Drutować można łodygi na zewnątrz lub od środka (kwiaty o pustych łodygach, np. gerbera). Do drutowania używa się drutu o grubości 0,5mm-0,6mm - delikatne kwiaty i liście oraz 0,7mm -1,1mm – grube liście, duże kwiaty i szyszki.

Źrodło: "Abc floystyki" Anna Nizińska

Witaj na blogu
Najnowsze posty
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page